Prostor nakladatelství - i zde najdete kvalitní knihy

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emma Tennantová

 
Emma Tennantová

Emma Tennantová (1937) je dcerou lady Elizabeth Glenconnerové (druhé baronky z Glenconneru). Studovala na dívčí škole v St. Paulu; válečná léta a prázdniny trávila v Glenu ve Skotsku na rodinném zámku a byla jednou z posledních reprezentantek rodu uvedených ke dvoru. V hektických 50. a 60. letech žila v Londýně a aktivně se účastnila společenského života města jako zpravodajka časopisu Queen a editorka časopisu Vogue.

První román The Colour of Rain publikovala pod jménem Catherine Aydy v roce 1963. V době, kdy byla již potřetí vdaná (má syna a dvě dcery) a stala se spisovatelkou na plný úvazek, vydala apokalypsu The Time of the Crack (1973). Poté následovalo více než dvacet titulů od thrillerů, žertovných fantazií až po dětské knihy a neobvyklá pokračování klasických textů, např. Tess (1993); Pemberley (1993) (česky Zámek Pemberley, 1995).

Většina z jejích posledních prací je reflexí života. Velmi ceněnou knihou je Strangers: a family romance (1998), kde se Tennantová snaží o lyrické prolínání představ se vzpomínkami na historii své tolik excentrické rodiny. Autobiografický román Girlitude: a memoir of the 50s and 60s (1999) zachycuje Emmu Tennantovou mezi osmnáctým až třicátým rokem života. Následovaly romány Burnt Diaries (1999), Sylvia a Ted (2001) a poetické připomenutí chvil strávených na slavném řeckém ostrově A House in Corfu (rovněž 2001). Tennantová pracovala rovněž jako šéfderaktorka časopisu In Verse a nakladatelství Viking ? edice Životy moderních žen. V roce 1996 jí byl univerzitou v Aberdeenu udělen doktorát z literatury.

 
Vydané knihy
 
 
 
 

       

made in
 
Sběratelům