Prostor nakladatelství - i zde najdete kvalitní knihy

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dámské kupé

Anita Nairová  další knihy autora
 
Anita Nairová: Dámské kupé

Akhila, pětačtyřicetiletá neprovdaná úřednice, nikdy neměla šanci žít si po svém - vždycky se musela podřizovat své rodině, kterou po otcově smrti živila. Veškeré její pokusy osamostatnit se a žít si vlastním životem narážejí na nepochopení rodiny i okolí. Jednoho dne učiní rozhodující krok, koupí si jízdenku do města na jihovýchodním cípu indického poloostrova a vydá se na cestu.

V dámském lehátkovém kupé cestuje s pěti dalšími ženami, které jí během noci jedna po druhé vyprávějí své životní příběhy. Akhila od nich nečeká odpověď na otázku, která ji pronásleduje celý její dospělý život - totiž zda neprovdaná žena může být šťastná či zda k naplnění potřebuje manžela -, jen naslouchá líčení různých podob manželských, rodinných a mezilidských vztahů a nakonec dospívá k rozhodnutí a činu, jímž se kniha uzavírá.

Českého čtenáře (či spíše čtenářku) kniha zaujme nejen mimořádnou čtivostí, ale i exotičností prostředí a hlavně tématem, jímž je momentálně celosvětově velmi aktuální ženská otázka.

počet stran   280
ISBN   80-86337-33-2
překladatel   Petra Kůsová
vazba   vázané
běžná cena   299,- Kč, ušetříte 59,- Kč
cena: 240,- Kč
počet kusů: 
 
 
 
 
 

       

made in
 
Sběratelům