Prostor nakladatelství - i zde najdete kvalitní knihy

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paní Sartorisová

Elke Schmitterová  
 
Elke Schmitterová: Paní Sartorisová

Na taneční zábavě v jednom provinčním městečku potkává Margareta mladého muže, do kterého se na první pohled zamiluje. Je nesmělý a plachý, a i když ho Margareta sotva zná, je si jistá tím, že právě potkala tu pravou a jedinou lásku. Na jejích pocitech a očekáváních se nic nezmění ani poté, co vyjde najevo, že se jedná o syna z bohaté rodiny. On ji však jednoho dne beze slova vysvětlení opouští a zanedlouho se ožení s jinou.

Spíše ze vzdoru a zklamání než z lásky se vdá i Margareta. Její život uplývá v manželství bez vášně s neprůbojným, se vším spokojeným mužem: „Už na první pohled bylo vidět, že jeho jediným životním cílem je pohodlí". Margareta stráví dva roky poleháváním na pohovce, louskáním oříšků a popíjením vína. Společně s tchyní sleduje hodiny a hodiny nejrůznější televizní show, zatímco její dcerka si hraje sama v dětském pokoji...

Jako z čistého nebe do jejího života vpadne láska podruhé - Margaretina nastřádaná energie se vybíjí se stravující vášní v románku s ženatým mužem a otcem rodiny. Tento vztah Margaretu zcela pohltí. Plánuje společný útěk, prolomení dosavadního monotónního života. Jenže milenec, který její plány nikdy nebral vážně, se na smluvenou schůzku nedostaví a opouští ji.

Protože manžel se o románku dozvěděl z dopisu na rozloučenou, Margareta cítí, že cesta zpět už není možná. Její temperament, nároky na život a prožité zklamání nutně vedou k činu, na jehož konci je smrt.

 

počet stran   136
ISBN   80-86337-14-6
překladatel   Růžena Salaquarda
vazba   vázané
běžná cena   159,- Kč, ušetříte 31,- Kč
Definitivně rozebráno
 
 
 
 
 

       

made in
 
Sběratelům