Prostor nakladatelství - i zde najdete kvalitní knihy

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Studijní rok

Anne Wiazemská  další knihy autora
 
Anne Wiazemská: Studijní rok

Na začátku byl dopis jedné mladé dívky jednomu slavnému režisérovi. Tou dívkou byla Anne Wiazemská, režisérem Jean-Luc Godard.

Francouzská spisovatelka a herečka Anne Wiazemská ve svém osmém románu, vydaném v prestižním nakladatelství Gallimard, vypráví o sobě a svém milostném vztahu a zároveň poutavě líčí společenskou a kulturní atmosféru šedesátých let, kdy se v Paříži rodila slavná éra francouzské filmové nové vlny. Nynější spisovatelka byla v té době sama kultovní herečkou: nejprve ve filmech Roberta Bressona a později Jeana-Luka Godarda. Vedle Godarda figurují na stránkách knihy mnohé další známé osobnosti francouzské kultury, například François Truffaut, Michel Cournot, Jean Vilar, Jea­ne Moreauová či Eugène Ionesco. 

Prostřednictvím svého osobního milostného příběhu dává Anne Wiazemská, vnučka spisovatele Françoise Mauriaca, nahlédnout do duše mladé hrdinky, zmítané city, ale též silným intelektuálním kvasem jedné doby, jednoho „studijního roku“, jenž vyústil vzápětí v květnovou studentskou bouři roku 1968.


RECENZE:

www.lidovky.cz/studijni-rok-intimni-zpoved-muzy-genialniho-filmare-pcl-/kultura.aspx

 

počet stran   192
ISBN   978-80-87409-24-4
překladatel   Josef Brož
vazba   brožovaná
originální název   Une année studieuse
rok vydání   2013
číslo vydání   1.
číslo publikace   127
běžná cena   277,- Kč, ušetříte 55,- Kč
cena: 222,- Kč
počet kusů: 
 
 
 
 
 

       

made in
 
Sběratelům