Prostor nakladatelství - i zde najdete kvalitní knihy

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dokud jsme naživu

Maruja Torresová  další knihy autora
 
Maruja Torresová: Dokud jsme naživu

Judit, dívka z předměstí Barcelony, nenávidí místo, kde žije, do práce chodí jen tak na zkoušku, lidi pozoruje, ale nemiluje, nic skutečně neprožívá. Shodou náhod se v jejím nudném životě chudé maloměšťačky, z něhož si tolik přeje uprchnout, zjeví nejobdivovanější španělská spisovatelka Regina Dalmau. Judit zatouží nejen ji poznat osobně, ale přímo se jí stát.

Její sen se naplní o několik let později, kdy ji spisovatelka na prahu padesátky a zjevné tvůrčí krize zahlédne na veřejném čtení a zcela proti svým zásadám ji pozve k sobě domů. Vzklíčí v ní totiž plán mladou Judit využít jako námět na román o mladé generaci, který má zachránit její kariéru a vyplnit její vnitřní prázdnotu. Judit nepromarní příležitost, podaří se jí naklonit si spisovatelku a všechny velmi překvapit. Poměrně záhy totiž vychází najevo, že Judit není jen ta naivní husička, jež fanaticky obdivuje svůj velký vzor, a že všemi uctívaná Regina Dalmau sice ve svých knihách radí všem, ale sobě poradit neumí. Ženy se vedle sebe mění, dospívají. Regina díky Judit dokáže po letech odemknout svoji tajnou komnatu, ponořit se do minulosti a vyrovnat se s dávnými ranami a krutostmi, jichž se dopustila. Judit zase díky Regině pronikne do velkého světa literatury, k němuž dosud jen vzhlížela.

Vrstevnatá próza úspěšné španělské autorky je strhujícím příběhem o různorodosti lidských tužeb, o tom, že člověk se nesmí zpronevěřit sám sobě, o hledání v minulosti i o tom, že dokud jsme naživu, má smysl začínat znovu...

počet stran   248
ISBN   80-86337-41-3
překladatel   Radovan Beneš
vazba   vázané
běžná cena   249,- Kč, ušetříte 49,- Kč
cena: 200,- Kč
počet kusů: 
 
 
 
 
 

       

made in
 
Sběratelům